Yenilenen Tıp Dalı – Saç Cerrahisi

Y
saç ekimi

Cerrahi gerekliliklerin bir sonucu olarak çeşitli tıp dalları ortaya çıkmıştır. Örneğin kalp sorunları için kalp cerrahisi veya beyinsel sorunlar için beyin cerrahisi bir sonuç olarak ortaya çıkmıştır. Hal böyle olunca saç sorunları için de bir cerrahinin kendini göstermesi ve gelişmesi kaçınılmaz bir hal almıştır. Ülkemizde her 3 insandan 1’i saç sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Hal böyle olunca bu sorunu kapsamlıca inceleyecek bir tıp cerrahisi bölümüne ve bu konu hakkında uzman cerrahlara ihtiyaç doğmuştur.

Saçın İnsan Yaşamında Yeri

İnsanın dış özelliklerini daha belirgin halde göstermek için saça mutlaka ihtiyaç vardır. Kafamızdaki bu bölüm sert ve uzun kıllar sayesinde insanı daha güzel ve çekici göstermeye yeter de artar bile. Bu yüzden saçı dökülen veya herhangi dış etkene bağlı olarak saç problemi yaşayan insanlar öncelikle kendini iyi hissetmek için cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyarlar. Böyle hayati bir bölümün insanların hayatındaki yerini tartışmaya gerek bile yoktur. İnsanlar, saç bakımını tam anlamıyla yapamadıkları takdirde saçlarında kepeklenme, kuruma, yağlanma ve en önemlisi de günümüzde çok büyük bir sorun haline gelen dökülme problemi baş göstermeye başlamıştır. Bu yüzden alınabilecek en iyi önlem uzmanlardan destek alarak bu konu hakkında kapsamlı bilgisi olan ve size en iyi şekilde müdahale edecek olan saç cerrahisi alanına yönlenmeniz gerekiyor. Size en iyi desteği sağlaması açısından cerrahlara yaşadığınız sorunu tam anlamıyla aktarmak zorundasınız. Aksi takdirde cerrah, neye müdahale edeceğini ve hangi sorunla baş etmesi gerektiğini bilmeyeceği için size doğru bir tedavi tekniği uygulamayacaktır.

Klinik Müdahaleler

Doğal yollarla saçınıza müdahale edileceği gibi klinik yöntemlerle de kafanızın çehresine zarar vermeden bu tür müdahaleler mümkündür. Sizin cerraha başvurduğunuz sorunun ne zamandır devam ettiğine ve ne yönde ilerlediğine bakılarak hangi kategoride size yardımcı olunacağına karar verilecektir. Bu durum, tamamen cerrahın takdir yetkisine bırakılarak sizin de fikriniz alınması koşuluyla en iyi tekniği uygulayarak şikayetçisi olduğunuz saç probleminin ortadan kaldırılması için cerrah ve siz iş birliği içinde olarak bu problemin içinden en iyi şekilde çıkabilirsiniz.

About the author

Add comment

By admin

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta