Türkiye’de Saç Ekim Merkezleri ve Nasıl Saç Ekimi Yaptırabilirim?

T

Dünyanın her yerinde yaygınlaşan saç ekimi uygulamaları, ülkemizde de yapılmakta. Çeşitli nedenlerle dökülen saçların, doku nakli olarak ifade edilen operasyonlarla yeniden çıkması ve doğal biçimde uzaması sağlanabiliyor. Türkiye’de nasıl saç ekimi yaptırabilirim? sorusunu soran kimselerin bu konuda birtakım bilgilere sahip olmasında yarar var.

saç ekimi klinikleri
saç ekimi klinikleri

Türkiye’de Saç Ekimi Uygulamaları

Türkiye’de saç ekimi uygulamaları son derece başarılı biçimde yapılmaktadır. İstanbul, Ankara İzmir gibi büyük kentler ağırlıkta olmak üzere ülkenin hemen her yerinde saç ekim merkezleri mevcut. Bu uygulamada en çok kullanılan yöntem ise fue türü uygulamadır. Bu uygulamaya göre genellikle ense bölgesinden tek tek alınan saç kökleri, dökülmenin görüldüğü bölgeye yine tek tek nakledilmektedir.

Ülkemizde başarıyla gerçekleştirilen bu tür uygulamada, genel olarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekimi oldukça hassas bir uygulama olduğundan operasyondan sonra uzmanın talimatlarına uymak gerekiyor. Eğer dikkatli davranılırsa, dokunun nakledildiği bölgeye uyum sağlaması ve saçların yeniden uzamaya başlaması kolaylaşıyor.

Türkiye’de Saç Ekim Merkezleri

Ülkemizde bu alanda büyük başarılara imza atmış olan işinin ehli uzmanlar mevcut. Her yıl birçok kimseye yapılan uygulamalarının büyük bir çoğunluğu başarıyla sonuçlanıyor. Operasyondan sonra ilk bir hafta ekim yapılan bölgeye şapka, bandana gibi şeyler takamamak, saçlar yıkanırken doktorun belirttiği biçimde hareket etmek, terlememek, havuz veya denize girmemek çok önemli. Çünkü bu bölgeye nakledilen kökler, henüz çok hassastır ve tutunabilmek için özene ihtiyaçları vardır. Gereken özen ve koruma gösterildiğinde operasyonun başarı ile sonuçlandığı görülecektir.

Ülkemizde bu uygulamayı yaptırmak, yurt dışında yapılacak uygulamalardan çok daha uygun fiyatlara mal olmaktadır. Yapılacak olan masraflara, bir de uçak bileti, pasaport işlemlerinin eklenmemesi ve uygulamadan sonra hemen eve gidecek olmak da bu durumun avantajları arasındadır.

Türkiye’de yapılan saç ekim uygulamalarında hasta, operasyon sırasında genellikle uyanık kalır ve 8 saat kadar sürebilen uygulama sırasında, tamamen bilinci açık, doktorla sohbet ederek süreyi geçirmektedir. Bölgesel anestezi uygulanan operasyonlardan önce bir dizi tahlil yapılmakta ve kişinin operasyon için uygunluğu, herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığı kontrol edilir.

Yardımlarından dolayı Eurozen saç ekim merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz;

About the author

Add comment

By admin

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta