Saç Ekimi Yaptırmak Acıtır Mı?

S
Saç Ekimi Yaptırmak Acıtır Mı?
Saç Ekimi Yaptırmak Acıtır Mı?

Belli dönemlerde pek çok kişi saç dökülmelerine karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum yoğunluğunu artırdığı da bazların üzerinde psikolojik bakımdan olumsuz sonuçlara sebep olabilir. Kişiler bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldıklarında öncelikle tercih ettikleri çözümler arasında kimyasal ürünler bulunmaktadır. Oysaki bu ürünler kullanılmaya devam edildiği takdirde kısmen de olsa pozitif yönde sonuç verirken kullanımı ara verildikten sonra dökülmelerinin eskisi gibi devam ettiği gözlenir. Saç ekim yöntemi ise uzun vadede kesin ve başarı sonuçları beraberinde getirir.

Saç Ekiminde Analiz Yaptırılmalı Mı?

İşlem öncesinde hastaların bazı testlerden geçmesi içtiğimiz sonuç vermesi açısından gereklidir. Hastaların ilk etapta saç analizi yaptırmaları sürecin seyri bakımından önemlidir. Analiz ile birlikte bazı kanserlerin de yapılması gerekmektedir. Eğer ki hastadaki dökülme problemi hormonal bir bozukluktan kaynaklanmıyorsa ekim işlemi yapılabilir. Dökülme herhangi bir hastalığın yan etkisi olarak gerçekleşiyorsa öncelikle bu hastalığın tedavisi yapılmalıdır. Sonrasında dökülmeler halen devam ediyorsa hastaların isteğine göre transfer işlemi gerçekleştirilebilir. Uygulama aşaması kısa sürüyorken uygulama öncesi ve sonrası ile birlikte başarılı sonucu görebilmek için yaklaşık olarak 8 ay kadar bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Transfer öncesinde hasta hiçbir şekilde ilaç kullanmamalıdır. Bu ilaç grubuna vitaminlerde dahildir. Ayrıca kan dolaşımını etkileyen sigara ve uyuşturucu gibi maddelerin de kullanılmaması transfer işlemi esnasında herhangi bir problem ile karşılaşılması için hassasiyet de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.

 

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Saç ekimi yaptırmak isteyen pek çok kişi saç ekimi yaptırmak acıtır mı ? sorusuna yanıt aramaktadır. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen transfer hastanın işlem esnasında acı hissetmesin engellemektedir. Uygulama hastaların durumlarına göre 7 ya da 8 saat kadar sürebilmektedir.

Uygulama sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken konulardan biri saç bakımıdır. Transfer gerçekleştirilen bölgeye işlemin bitiminden 3 gün sonrasına kadar su değmemesine memesine dikkat edilmelidir. Yine alkol kullanımından uzak durarak doktorun vermiş olduğu losyonların ve ilaçların düzenli bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Hastalar 10 gün boyunca kendilerini görecek olan özellikle spor gibi aktivitelerden uzak durmalıdır.

About the author

Add comment

By admin

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta