SAÇ EKİMİ VE GREFT ARASINDAKİ İLİŞKİ

S

Saç Ekiminde Greft Ne Demektir?

Greft saç kökü demek değildir. Ekim işleminde başın arka kısmından alınan ve dökülme yaşanan yere ekilen temel yapı greft adını almaktadır. Bu durumda saç ekimi ve greft ilişkisi en önemli unsurlardan biridir. Greft içinde hem kök hem de kök alırken gelen az miktarda deri vardır. Köklerin sayısına ve içerdiği deri miktarına bakılarak greft çeşitleri değişmektedir.

Greft içinde yer alan kökler tek kök, ikili kök, üçlü kök ve dörtlü kök olarak değişmektedir. Alınan kökler saçın üremesini ve uzamasını sağlayan canlı hücrelerin yer aldığı bölgedir. Ekim işlemine bir anlamda greft ameliyatı denilmektedir. Bu ameliyatta kişinin kendinden alınan kök ve greftlerin ekimi gerçekleştirilmektedir.

SAÇ EKİMİ VE GREFT ARASINDAKİ İLİŞKİ
SAÇ EKİMİ VE GREFT ARASINDAKİ İLİŞKİ

Ekim işleminde greftler mutlaka kişinin kendisinden alınmalıdır. Başka kişilerden alınan greftler bir diğer kişiye ekilmez. Çünkü bu greftler uyum sağlamadığı için yaşamaz ve yeni köklerin çıkmasını sağlamaz.

Saç ekim işleminde FUT yöntemi uygulanır ise üçlü ve dörtlü kökler halinde greftler alınır. Bu durumda daha fazla da deri dokusu bulunmaktadır. Bu yöntemde daha fazla doku yer aldığı için arka kısım ensenin orada çok hafif bir iz kalmaktadır.

FUE yöntemi uygulanan ekim işleminde yine kökler üçlü ve dörtlü olarak alınır ve daha fazla deri içerir. FUE yönteminde ense kısmında iz kalmamaktadır. Çünkü greftler tek tek alınmaktadır.

Saç Ekiminde Greft Sayısı Mı Saç Kökü Sayısı Mı Önemlidir?

Ekim işlemi yaptırmaya karar veren kişini aklında yer alan soru kaç tane kökün ekileceği sorusudur. Ekim işleminde temel alınan konu greft sayısıdır. Kökler greft içerisinde 1 tane, 2 tane veya 3 tane bulunabilmektedir. En fazla 4 tane kök olmaktadır.

Ekim işleminin yapıldığı yerde kaç tane saç çıkacağı ekilen kök sayısına bağlıdır. Bu da greft sayısına bağlıdır. Bir ekimde 4000 tane ve hepsinde tek kök olarak ekilirse 4000 tane greft ekilmiş demektir. Eğer ikili kökler ise 8000 kök ekilmiş demektir. Ekim işlemi için önemli olan kök sayısıdır. Gerçek saçların çıkmasını bu kök sayısı belirlemektedir.

Yardımlarından dolayı Eurozen saç ekim merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz;

About the author

Add comment

By admin

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta